Jak sprawdzić kto dzwoni z danego numeru

Kto dzwonił do ciebie

Nawet jeżeli nasza książka z numerami jest zapisana doszczętnie, z pewnością nie mamy numerów telefonu do wszystkich ludzi, jacy przebywają w naszej dzielnicy. Czasem namyślamy się zatem, kto dzwoni, jeżeli na ekranie komórki pojawia się obca mieszanka liczb.

Najczęściej w takich momentach po prostu odrzucamy telefon, bo nie lubimy rozmawiać z obcymi ludźmi. Niemniej jednak jeśli obcy nam numer spróbuje zadzwonić ponownie, zechcemy dowiedzieć się, jaka osoba może być jego posiadaczem. Jak więc to odkryjemy?

Nie musimy na początku biec na policję, skoro w końcu nie każde dziwne telefony tworzone są przez kryminalistów. Często nieznajomy numer telefonu będzie należeć do człowieka z naszej paczki znajomych, jaki po prostu wymienił telefon komórkowy albo zmienił swojego operatora.

A jeżeli mamy dostęp do Internetu, samodzielnie sprawdzimy na spokojnie, kto dzwonił. Musimy po prostu wpisać kombinację cyfr do sprawdzonej strony szukającej albo od razu skorzystać z witryny, która interesuje się badaniem i opisywaniem różnych numerów telefonu. Ona właśnie powie nam, co to za numer i do jakiej osoby on raczej należy. Wtedy samodzielnie ustalimy, czy chcielibyśmy odebrać tajemnicze połączenie.

Najczęściej jednak powinniśmy odbierać także i tego typu niepokojące połączenia. Jeżeli bowiem nie mamy pojęcia, czyj to numer, możemy niechcący zablokować telefon kolegi, jaki chce naszej pomocy.

jak dowiedzieć się czyj to numer

Telefony komórkowe zaistniały na rynku już wiele lat wstecz, a mimo tego wciąż są wyjątkowo popularnymi sprzętami. Ludzie telefonują z nich praktycznie bez przerwy, aby porozumieć się ze znajomymi, przesłać do nich sms-a albo usłyszeć czyiś głos. Niestety, nawet te niezwykłe komórki mogą być nierzadko pewnym zagrożeniem, bo z nich korzystają także bandyci i naciągacze. Oni telefonują z nieznanych nikomu numerów, które jednak da się w miarę prędko rozpoznać.

Bez wątpienia najłatwiej byłoby zatelefonować pod nieznany numer, jednak zwykle taki czyn nie jest za bardzo efektywny. Jeżeli on się nie sprawdza, bo dana osoba nie odbiera, należy w inny sposób rozpoznać, do kogo należy ten numer. Czasem wystarczy więc wpisać numer do wyszukiwarki wirtualnej (reverse phone lookup free) i zajrzeć potem na różne strony, aby odkryć dzwoniącego. Są już nawet specjalistyczne strony internetowe, jakie skupiają w sobie praktycznie wszystkie dziwne numery telefonów, opisują je i stawiają im oceny. Internauta powinien z nich skorzystać, a nawet samodzielnie napisać opinię o niebezpiecznym numerze. A jeżeli nawet taka strona nie posłuży jakiejś osobie, a ją wciąż będą martwić ciągłe sygnały, zawsze może ona udać się na komendę. W pewnych sytuacjach z pewnością powinno się tak zrobić, aby dowiedzieć się, co to za numer dzwonił i odkryć tożsamość obcego dzwoniącego. Nękające telefony nie mogą być przecież niczym dobrym, więc warto z nimi walczyć.

W dzisiejszych czasach praktycznie każdą sprawę da się już spokojnie załatwić. Nawet pozornie nieznane numery telefonów można błyskawicznie odkryć, aby ocenić, czy są one na sto procent bezpieczne. W tym celu należy odwiedzić odpowiednią stronę internetową, zatelefonować pod konkretny numer albo skontaktować się z policją.

czyj to numer za darmo

Po pierwsze, zaniechajmy przeglądania książek z numerami, gdyż te pisma już od lat nie spełniają swoich funkcji. Dobrze zrobimy, jeśli skorzystamy z sieci i z nią odkryjemy, do kogo należy ten numer. W wirtualnej [przestrzeni napotkamy już specjalne strony internetowe, jakie zajmują się jedynie numerami telefonów – poznają je, oznaczają i zaznaczają, do jakiej osoby one mogą należeć. Zajrzyjmy koniecznie na tego typu stronę , a potem wklepmy do odpowiedniej rubryki numer, jaki nieustannie do nas wydzwania. Bardzo możliwe, że błyskawicznie otrzymamy wiadomość zwrotną mieszczącą dane na temat danego numeru. Warto zauważyć, że tego typu strony są uzupełniane nie tylko przez swoich twórców, bo także przez normalnych ludzi. Oni oceniają numery telefonów, określają, do jakiej osoby one mogą należeć i zaznaczają, czy są one bezpieczne. My także możemy publikować wiadomości o nietypowych właścicielach numerów, aby w pewnym stopniu pomóc innym osobom. Na pewno powinniśmy to robić właśnie w Internecie.

Jeżeli więc wciąż nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, postarajmy się po prostu znaleźć go przez internet. Mnóstwo witryn internetowych zaprezentuje nam konkretnie, kto może być posiadaczem danego numeru, więc musimy tylko skorzystać z tych witryn. Róbmy tak zawsze, jeśli będziemy się zastanawiać, czy powinniśmy spokojnie odbierać swoją komórkę. Dobrze bowiem zawsze dmuchać na zimne.