Poznaj kogo to nr telefonu

Telefony komórkowe pojawiły się na świecie już mnóstwo miesięcy wstecz, a mimo tego dalej są najpopularniejszymi sprzętami. Wszyscy telefonują z nich niemalże bezustannie, aby skontaktować się z przyjaciółmi, przesłać im sms-a lub usłyszeć znajomy ton głosu. Niestety, nawet te niezwykłe telefony mogą być nierzadko pewnym niebezpieczeństwem, bo z nich dzwonią również bandyci oraz naciągacze. Oni dzwonią z obcych numerów, jakie jednak da się dość prędko odkryć.

Bez wątpienia najłatwiej byłoby zadzwonić pod wybrany numer, jednak zwykle taki krok nie jest zbyt pożyteczny. Jeśli on się nie sprawdza, bo dana osoba nie odbiera, należy inaczej rozpoznać, do kogo należy ten numer. Czasami trzeba więc wpisać numer do wyszukiwarki internetowej i wejść później na różne portale, by poznać dzwoniącego. Są nawet specjalistyczne strony internetowe, które skupiają u siebie niemalże wszystkie podejrzane numery telefonów, opisują je i wystawiają im oceny. Każdy może z tych stron skorzystać, a także samodzielnie napisać recenzję o niebezpiecznym numerze. A jeśli jednak specjalna witryna nie posłuży danej osobie, a tę osobę wciąż będą martwić głuche telefony, zawsze może ona zgłosić się na policję. W pewnych momentach na pewno warto tak zrobić, by zobaczyć się, co to za numer dzwonił i odkryć dane osobowe nieznanego rozmówcy. Nękające telefony nie są w końcu czymś dobrym, więc warto z nimi zawalczyć.

W dzisiejszych latach praktycznie wszystko da się już bez problemu rozwiązać. Choćby teoretycznie nieznane numery da się błyskawicznie rozpoznać, aby osądzić, czy będą one na pewno bezpieczne. W tym celu należy odwiedzić specjalną witrynę wirtualną, zadzwonić pod nieznany numer lub skontaktować się z komendą.

Jak sprawdzić telefon który do mnie telefonował?

Słyszysz znany ci dźwięk własnego telefonu komórkowego, lecisz do sprzętu, naciskasz guzik „odbierz”, a tu odpowiada ci głucha cichość. Myślisz, iż ktoś się pomylił, jednak nieznany numer telefonuje ponownie, a sprawa zaczyna się potem powtarzać, a Ty zastanawiasz się co to za numer. Te wydarzenia powinny cię zaniepokoić chociażby tak, abyś odnalazł nękający cię numer. Zrobisz to naprawdę prędko i nietrudno.

Najpierw zintegruj się z Internetem, a następnie wkrocz do wirtualnego świata, gdyż to dokładnie z sieci będziesz musiał zrobić użytek. Odnajdź witrynę internetową trudniącą się odnajdywaniem i opisywaniem numerów, a następnie zajrzyj na nią i sprawdź, jak należy ją przetestować. Bardzo prędko doinformujesz się w taki sposób, jak wyszukać telefon który do mnie dzwonił, więc zareagujesz tak jak należy. Wpiszesz dzwoniący do ciebie numer telefonu do właściwej rubryki zaznaczonej na stronie, a później jako odpowiedź uzyskasz dane na temat posiadacza konkretnego numeru. Pewne z nich są pisane przez samych twórców portali, a inne przez normalnych ludzi, którzy otrzymywali podobne, głuche połączenia. Wysłuchaj ich, a poznasz swojego intruza.

Stron opisujących różne numery komórek jest naprawdę dużo, także będziesz mógł automatycznie zrobić użytek z kilku z nich, by zdobyć ogromną ilość danych. Przestudiuj je i samodzielnie zdecyduj, do kogo należy numer, jaki wciąż do ciebie wydzwania.