Szukaj numeru tel

Kto dziś dzwonił

Choćby nawet nasza książka z numerami jest wypełniona doszczętnie, na pewno nie mamy numerów telefonu do wszystkich osobników, którzy żyją na naszym świecie. Czasem zastanawiamy się zatem, kto dzwoni, o ile na tapecie głównej telefonu widnieje nieznana kombinacja liczb.

Najczęściej w takich chwilach najzwyczajniej odrzucamy telefon, bo nie chcemy kontaktować się z obcymi ludźmi. Niemniej jednak jeżeli obcy nam numer spróbuje skontaktować się po raz kolejny, zechcemy sprawdzić, jaka osoba jest jego właścicielem. A jak to sprawdzimy?

Nie powinniśmy od razu lecieć na policję, skoro przecież nie zawsze dziwne telefony tworzone są przez kryminalistów. Często nieznajomy numer telefonu może przynależeć do człowieka z naszej paczki znajomych, jaki po prostu wymienił telefon komórkowy albo wybrał innego operatora.

A jeśli mamy dojście do sieci, samodzielnie sprawdzimy bez problemów, kto dzwonił. Powinniśmy po prostu wklepać nieznany numer telefonu do sprawdzonej wyszukiwarki albo od początku zrobić użytek ze strony, która interesuje się testowaniem oraz sprawdzaniem rozmaitych numerów telefonu. To ona tylko powie nam samym, co to za numer oraz do kogo on prawdopodobnie należy. Później samodzielnie zdecydujemy, czy chcemy odebrać tajemnicze połączenie.

Najczęściej jednak możemy odbierać nawet takie niepokojące telefony. Jeżeli bowiem nie mamy pojęcia, czyj to numer, możemy nawet przez przypadek zablokować telefon kolegi, jaki chce naszej porady.

kogo numer telefonu

Od razu zrezygnujmy z przepatrywania ksiąg z numerami, bo one już od dawna nie spełniają swoich funkcji. Lepiej postąpimy, jeśli podłączymy się do sieci i z jej pomocą odkryjemy, do kogo należy ten numer. W wirtualnej [przestrzeni znajdziemy już specjalne portale internetowe, jakie interesują się wyłącznie numerami telefonów – odkrywają je, oznaczają i zaznaczają, do kogo one należą. Wejdźmy koniecznie na tego typu stronę i potem wpiszmy do odpowiedniej rubryki numer telefonu, jaki nieustannie do nas telefonuje. Bardzo możliwe, że błyskawicznie dostaniemy odpowiedź mieszczącą dane na temat konkretnego numeru. Warto zauważyć, że takie portale są uzupełniane nie tylko przez ich właścicieli, bo także przez zwykłych internautów. To oni oceniają numery telefonów, piszą, do kogo one należą i zaznaczają, czy będą one niegroźne. My także możemy publikować wiadomości o różnorodnych właścicielach numerów, by w pewnym stopniu pomóc innym ludziom. Na pewno warto tak działać właśnie w Internecie.

Jeżeli więc dalej nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, postarajmy się po prostu odnaleźć go dzięki sieci. Mnóstwo portali internetowych pokaże nam dokładnie, kto jest właścicielem danego numeru, więc powinniśmy tylko skorzystać z takich witryn. Róbmy tak za każdym razem, jeśli będziemy się wahać, czy możemy spokojnie odebrać swój telefon. Lepiej bowiem zawsze być ostrożnym.

baza nr tel

Komórki zaistniały na świecie już wiele miesięcy temu, a mimo to dalej są najpopularniejszymi urządzeniami. Wszyscy telefonują z nich praktycznie bez przerwy, by skontaktować się ze znajomymi, wysłać im sms-a albo usłyszeć czyiś głos. Niestety, nawet te niezwykłe telefony są nierzadko pewnym niebezpieczeństwem, bo z nich korzystają także oszuści oraz wyłudzacze. To oni telefonują z nieznanych nikomu numerów, które jednak da się dość szybko rozpoznać.

Oczywiście najprościej byłoby zatelefonować pod nieznany numer, jednak często taki krok nie będzie zbyt pożyteczny. Jeżeli on się nie sprawdza, bo dana osoba nie odbiera, należy inaczej sprawdzić, do kogo należy ten numer. Czasem wystarczy więc wklepać numer telefonu do wyszukiwarki internetowej i wejść potem na różne portale, by poznać rozmówcę. Są już nawet specjalistyczne witryny internetowe, jakie skupiają w sobie praktycznie wszystkie dziwne numery, piszą o nich oraz wystawiają im noty. Internauta może z tych stron zrobić użytek, a nawet własnoręcznie stworzyć recenzję o niebezpiecznym numerze. A jeśli jednak taka witryna nie pomoże danej osobie, a ją dalej będą nękać głuche sygnały, zawsze może ona zgłosić się na komendę. W pewnych momentach na pewno warto tak zrobić, by zobaczyć się, co to za numer dzwonił oraz odkryć dane osobowe obcego rozmówcy. Nękające telefony nigdy nie są przecież niczym dobrym, więc trzeba z nimi zawalczyć.

W obecnych latach praktycznie wszystko da się już bez problemu rozwiązać. Nawet pozornie nieznane numery da się błyskawicznie rozpoznać, by osądzić, czy będą one na pewno niegroźne. W tym celu wystarczy odwiedzić odpowiednią stronę (np. who is calling), zatelefonować pod konkretny numer albo nawiązać kontakt z policją.